М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50, (044) 331 35 86 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

5 київських храмів, які варто відвідати туристу

Київ славиться своїми історичними, культурними та релігійними пам’ятками. Музеї, парки, пам’ятки ландшафтного мистецтва, історичні вулиці в центрі міста, будинки 19 століття, що перетворилися в міні-готелі, і, звичайно ж, величні храми.

Головні храми Києва

Можна виділити кілька комплексів, які абсолютно точно можна назвати обов’язковими для відвідування. Якщо здійснити замовлення готелю в Києві в районі центру, можна відвідати багато знакових монастирів, оскільки більшість з них знаходиться в серці столиці.

Києво-Печерська Лавра

Навіть якщо перше перебування в Києві ніяк не пов’язане з оглядом визначних пам’яток, варто виділити хоча б 4 години для відвідування знаменитої Лаври, яка була заснована майже тисячу років тому – в 1051 році.

Вважається, що тоді, в середині 11 століття, це був один з перших монастирів Київської Русі. З плином часу князі дарували приходу землі, виділяли кошти на будівництво нових храмів. Таким чином, завдяки участі знатних родин і парафіян, монастир розрісся до величезного комплексу, для оформлення якого запрошували кращих митців.

Цікаво, що Києво-Печерська Лавра є Третім Домом Божої Матері – третім з чотирьох її будинків на землі. Печери служать притулком мощам 123 святих. У Лаврі зібрані тисячі релігійних пам’яток: ікони, особливі реліквії, мироточиві глави тощо.

Михайлівський собор

Один з найдавніших монастирів Києва, перший собор з позолоченим куполом на Русі. Після знесення Михайлівського собору в 30-х роках, він був відновлений в 90-х, і всі зняті фрески й мозаїки повернулися до Києва. Неймовірне оздоблення залів вражає, а оснащення образів та ікон заслуговує на окрему увагу.

Софійський собор

Споруда храму датується 11 століттям. Крім неймовірної історії собору, колекції ікон та образів, його варто відвідати через найбільше зібрання мозаїк і фресок першої половини 11 століття. Як і Києво-Печерська Лавра, був зарахований до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, тому богослужіння тут не проводяться. Винятком є день незалежності України – служби проводяться тільки 24 серпня.

Видубицький монастир

Ще один з найстаріших монастирів Києва. На його території облаштовано різні майстерні та кладовище, на якому поховано багато видатних людей. Сам комплекс розташовано в мальовничому Ботанічному саду ім. Гришка, недалеко від недорогих готелів Києва в центрі міста.

Свято-Пантелеймонівський собор

Головний собор жіночого Свято-Пантелеймонівського монастиря. Знаходиться поблизу ландшафтного парку, який разом з землями комплексу входить в район Феофанії – історичної місцевості міста. Тут ви знайдете цілющі джерела, головну обсерваторію Києва та інші цікаві об’єкти.

Крім цих п’яти монастирів, в столиці України ще безліч храмів, соборів та історичних місцевостей для відвідування в рамках паломництва або простого ознайомлення з православними святинями:

  • Китаївська пустинь – чоловічий монастир поруч з печерами Досифєї;
  • Голосіївський чоловічий монастир – його експозиція заслуговує на окрему увагу, комплекс височить над лісом і каскадом озер;
  • Храм Успіння Богородиці Пирогощі – знаходиться в історичному центрі на старому Подолі, згадується в повісті «Слово о полку Ігоревім».

Перераховувати можна нескінченно, але краще забронювати недорогий готель в Києві, і провести кілька днів, відвідуючи дивовижні монастирі, храми і собори цього древнього православного міста.

Бронь Online