М. "Палац Україна", вул. Є. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Дивовижна київська опера — як спланувати культурний вечір

Цінувальники культурного відпочинку завжди із задоволенням відвідують вистави та концерти. Плануючи поїздку в інше місто деякі купують квитки в театри, адже це ще один спосіб доторкнутися до культури тієї чи іншої країни, побачити постановки в нових форматах.

Національний театр опери та балету — це один з обов’язкових для відвідування майданчиків. Він відомий не тільки своєю прекрасною оперною та балетною трупою, але й безліччю історій, що відбувалися в цих стінах.

Забронювати готель в Києві можна недалеко від театру та інших цікавих місць, щоб заощадити час на дорогу й сповна насолодитися тим, що пропонує вам місто.

Трохи історії та цікавих фактів

Київська опера має ім’я великого українського поета Тараса Шевченка. Будівля була споруджена в 1901 році на вулиці Володимирській на місці згорілого під час постановки “Євгенія Онєгіна” міського театру. Колись тут виступали такі артисти, як Шаляпін, Баттістіні, Сара Бернар. Зазначалося, що той театр нітрохи не поступався петербурзькому.

Проект створив архітектор Віктор Шретер, завдяки якому Київ отримав одну з найкрасивіших будівель в місті. Зі своїм проектом він виграв Всесвітній конкурс та отримав право будувати київський оперний театр. Тоді зовнішній вигляд будівлі багатьом видався не таким привабливим, хоча сьогодні він став одним із символів столиці України.

У 1911 році тут сталася трагічна подія — вбивство прем’єр-міністра Столипіна, а в 1918 році в будівлю опери стріляла есерка Каплан. Однак всі ці неприємні обставини анітрохи не завадили театру стати оплотом культурного розвитку країни.

Не секрет, що під час Другої Світової війни фашисти, та зокрема Гітлер, використовували знакові місця для проведення своїх свят. Під час святкування дня народження фюрера на будівлю була скинута бомба, але вона не вибухнула. З одного боку, вибухни вона тоді, можливо, війна закінчилася б трохи раніше, з іншого — збереглася будівля й інтер’єр, постраждав лише купол.

Сучасний розвиток

В даний час опера працює під управлінням Мирослава Скорика, головним завданням якого є розвиток українських композиторів. Також тут ставлять класичні твори: “Анна Кареніна”, “Дон Карлос”, “Весна священна”, “Аїда”. Паралельно ставлять постановки класичних українських творів, таких як “Вечори на хуторі біля Диканьки”, “Запорожець за Дунаєм”.

Театр виростив ціле покоління зірок опери та балету світової величини та продовжує розвивати молоді таланти. Трупи дають гастролі в кращих закордонних театрах, а також приймають у себе на майданчику світових зірок.

Як провести вечір

Шанувальники класичних творів оцінять постановки за творами Верді, Пуччіні, Россіні, Чайковського. Уваги гідні спектаклі “Грек Зураб”, “Сюїта в білому” та інші постановки з репертуару театру.

Ще однією перевагою театру опери та балету є той факт, що вартість квитків досить низька, якщо порівнювати її з більшістю аналогічних закордонних закладів. Це дозволяє отримати насолоду від шедеврів світової опери та не витратити весь свій бюджету.

Добре провести вечір допоможуть заклади, розташовані неподалік від оперного театру. У них ви зможете поділитися враженнями та завершити насичений день. Мандрівники зможуть зняти номер в Києві за демократичними цінами з широким спектром послуг.

Бронь Online