М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Таємниці і дивовижні місця Андріївського узвозу

Одним з найбільш відвідуваних місць в Києві вважається Андріївський узвіз. На перший погляд він може здатися звичайним, адже уздовж нього розташовані музеї, картинні галереї, кафе, ресторани й антикварні магазини. Іншими словами все, що притаманне центральній частині будь-якого великого міста. Узвіз став вулицею в 1711 році, коли його розширили, щоб тут могли рухатися вози. У 1920 році його перейменували, але в 1957 знову повернули історичне ім’я. За весь час існування узвіз один раз масштабно реконструювали, трохи змінивши його вигляд, але зберігши дух початку XVIII-го століття.

Мало хто з приїжджих до Києва гостей відмовляє собі у відвідуванні Андріївського узвозу. Він вважається найдавнішою вулицею міста й однією з найбільш містичних. Саме тут за переказами заснували перше поселення людей близько 20 000 років тому. Археологічні знахідки підтверджують, що тут знаходилися поселення різних культур, а тому саме звідси Київ бере свій початок. Висуваються навіть теорії, що Андріївський узвіз є енергетичним хребтом міста. Але не будемо заглиблюватися в містифікацію, а просто перерахуємо його таємниці й дивовижні місця.

Церква без дзвонів

Церква, розташована на Андріївському узвозі, не має дзвонів. Легенда, що пояснює їх відсутність, бере початок в далекому минулому, коли апостол Андрій поставив на горі Андріївського узвозу хрест. Зі слів літописця Нестора, апостол передбачив народження великого міста в цьому місці. За переказами, під горою було море, яке відійшло після того, як гору “хрестив” апостол Андрій, а його частина стала річкою Дніпро. Згідно з переказами, при першому ударі дзвіниці підземне море прокинеться і заллє половину України. Важко сказати наскільки можна вірити цим переказом, але під час будівництва Андріївської церкви в грунті відкрився колодязь. Будівельники вважали це підтвердженням всього, що зазначено в літописах Нестора, тому не стали обладнувати церкву дзвонами, щоб не розбудити підземне море. Ось таку таємницю історії криє в собі Андріївська церква.

Замок Річарда Левове Серце

Важко повірити, що так далеко від Шотландії, в Києві, є будівля з таким ім’ям. У 1953 році її так назвав письменник Віктор Некрасов, який полюбляв у дитинстві твори Вальтера Скотта. Однак сама будівля була побудована набагато раніше, ще в 1912 році. Відомою вона стала не тільки завдяки привабливій архітектурі, але і наявності привидів, які оселилися тут з моменту здачі будинку в експлуатацію. У нічний час по всьому будинку лунало виття й різні голоси. Тож не дивно, що незабаром після заселення, всі мешканці будинку з’їхали зі своїх квартир і він спорожнів. Згодом були виявлені причини появи місцевих привидів. Виявилося, що господиня будинку одурила будівельників при остаточному розрахунку за роботу. В помсту в вентиляційні та пічні шахти вони вмонтували обрізки труб та биті пляшки. При щонайменшій зміні вітру по всій споруді розносилися страхітливі звуки, помилково прийняті мешканцями за привидів.

Це найвідоміші та частіше за все обговорювані таємниці, що приховує Андріївський узвіз. Однак їх набагато більше, адже кожен внутрішній двір будь-якого з житлових будинків, розташованих на узвозі, має свою легенду. Відпочиваючи всією сім’єю в Києві, обирайте сімейний номер в готелі, розташованому в центрі міста, щоб встигнути відвідати сам спуск й інші не менш привабливі пам’ятки Києва.

Бронь Online