М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Центральний ЖД вокзал в Києві історія і сучасність

Найбільшим перевізником в Україні виступає “Укрзалізниця”, яка щорічно перевозить по всій країні сотні тисяч пасажирів. Тому Київський залізничний вокзал по праву вважається транспортним центром столиці та одним з найважливіших об’єктів інфраструктури. З вокзалу відправляються потяги по всіх українських та багатьох міжнародних напрямках. Складається він з трьох корпусів Центрального, Південного і Приміського.

Історія розвитку вокзалу

У 1870 році в Києві відбулаося великомасштабнае подія всеукраїнського значення. Був відкритий Центральний залізничний вокзал, обслуговуючий дві транспортні гілки. Перша будівля мала всього два поверхи і була побудована в староанглийском готичному стилі з жовтої цегли. У ньому розташовувалися комфортні приміщення для пасажирів першого класу і нічим не примітні зали очікування для пасажирів низького класу. Початковий проект передбачав будівництво двох вокзалів, з’єднаних переходом. Вся споруда повинна була виглядати як буква “Н”, але втілити цей проект вдалося лише в 2001 році, коли був введений в експлуатацію Південний корпус вокзалу.

У 20-х роках минулого століття повернулися до ідеї капітального вокзалу, і в перебігу чотирьох років (з 1928 по 1932 рік) було зведено нову будівлю. Його побудували в стилі українського бароко і наділили елементами конструктивізму. Ця будівля сьогодні є Центральним вокзалом, яка витерпіли кілька реконструкцій з моменту його будівництва. Останні великомасштабні зміни відбулися при будівництві Південного терміналу. Тоді реконструювали не тільки Центральний вокзал, а й Вокзальну площу, перебудували платформи, підземні переходи, а надземну пішохідну галерею розширили і об’єднали з її допомогою центральний корпус і Південний термінал.

Цікаві місця навколо вокзалу

Протягом майже 150-річної історії, Київський вокзал завжди був самим жвавим місцем у столиці. В даний час навколо нього зосереджено багато кафе і ресторанів, а також готелів для транзитних пасажирів. Але крім цих закладів в районі вокзалу можна побувати в цікавих місцях, щоб не гаяти час у залі очікування. Зокрема:

●        Церква Георгія Побідоносця – розташовується буквально в парі десятків кроків від входу в Південний термінал вокзалу. Вона була побудована до десятиріччя незалежності України.

●        Ботанічний сад, названий на честь Фоміна, – розташований приблизно в кілометрі від залізничних воріт Києва, біля входу в метро “Університет”. Це один з найстаріших ботанічних садів в Україні: тут кожен знайде для себе багато цікавого.

●        Володимирський собор – також знаходиться біля сусіднього метро “Університет”, а тому не варто пропускати цей шедевр архітектури, якщо є пара годин очікування потягу. Собор прикрашений кращими російськими художниками, а його оригінальне оздоблення збереглося до наших днів.Що стосується відпочинку, то зняти хороший номер в Києві теж можна за кілька зупинок метро від залізничного вокзалу, що зручно для всіх, хто в місті проїздом.

Бронь Online