М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Чим цікава Пейзажна алея навесні

Пейзажна алея популярна серед відвідувачів, що шукають місця для відпочинку в Києві. Тому тут завжди багато не тільки корінних киян, а й гостей міста. Багато хто вважає її казковим місцем, яке розташоване в історичній частині столиці. Тут можна побачити рідкісні рослини, занесені до Червоної книги. Зокрема, клен американський та гостролистий, ясен високий, липа серцелиста та інші рідкісні види. Однак лісовими масивами мало кого здивуєш, тоді чому ж так цікава Пейзажна алея? Розглянемо основні її пам’ятки, що привертають увагу відпочиваючих.

Історія та географічне розташування

Пейзажна алея — відносно нова зона відпочинку, що була відкрита на початку 1980-х. Сьогодні вона виглядає як автомобільно-пішохідна доріжка. Починається прогулянка по алеї біля Національного музею, а закінчується на Великій Житомирській вулиці. Проектування та будівництво алеї мали цілеспрямований характер. За задумом творця, з неї повинна була відкриватися широка панорама Подолу та Дніпра. Звідси їх видно як на долоні, та особливо красиво тут в ясний сонячний день. Спочатку планувалося будівництво цілого комплексу, який передбачав облаштування київських гір. Але, на жаль, в життя вдалося втілити лише Пейзажну алею. Сьогодні вона радує як дітей, так і дорослих, які відвідують її для того, щоб відпочити та отримати масу незабутніх вражень.

Пам’ятки алеї

Головною визначною пам’яткою вважається дитячий сквер, який відкрили в 2008 році. Його прикрасили різними персонажами з мультфільмів, такими як: летюча корова, їжачок в тумані, дівчинка-канатоходка та інші оригінальні скульптури:

  • фонтан-слон;
  • закохані зебри;
  • кішка сороконіжка, довжиною в 30 метрів;
  • величезний заєць;
  • гігантські горобці та ін.

Всі скульптури створені руками майстра цього мистецтва — Костянтина Скретуцького, який вклав чимало зусиль, щоб кожна декоративна деталь скверу причаровувала. Також варто відзначити дизайнерські лавиці, виконані у формі представника сімейства котячих, ворони та кролика. Творець дитячого скверу навіть урни для сміття не залишив без дизайнерської родзинки, виконавши їх у формі кісток-кубиків.

Через два роки дитячий парк доповнили новим майданчиком, що отримав назву «Аліса в країні чудес». Особливістю даного майданчика вважаються дитячі гірки, які прикрашені персонажами з цієї книги. Завдяки таким прикрасам, цю ділянку на Пейзажній алеї називають казковим місцем, яке з задоволенням відвідують діти з батьками. Якщо ви вперше приїхали в місто, вам обов’язково необхідно його відвідати, та оцінити наскільки цікавим може бути історичний Київ.

Переваги відвідування Пейзажної алеї

Наявність перерахованих вище пам’яток привертає все нових і нових відвідувачів. Вхід в це казкове місце абсолютно безкоштовний. Обійти всі визначні пам’ятки швидко не вийде, оскільки алея покладена на площі 1,48 га. Тут створено всі умови для відпочинку з дітьми та прогулянок тих, кому подобається милуватися красивими панорамами.

Дістатися в цю частину міста легко. З Майдану Незалежності треба піднятися вгору до Андріївського узвозу. Там, залишивши з правого боку Національний музей історії нашої країни, повернути до алеї. Оскільки дістатися сюди громадським транспортом з інших районів Києва може бути складно, рекомендуємо обрати міні готель для проживання недалеко від Пейзажної алеї. Це дозволить кожен день відвідувати це гарне місце, створене для фізичного та душевного відпочинку.

Бронь Online