М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Гуляємо по ботанічному саду ім М. Гришка

З приходом весни приємно спостерігати як розквітає ботанічний сад ім М. Гришка, а всі рослини на його території зеленіють. Аж до холодів зелені масиви саду зачаровують кожного відвідувача. Тому жителям Києва подобається тут відпочивати, насолоджуючись красою природи та свіжим повітрям. Особливо це місце популярне серед людей, що віддають перевагу спокійному відпочинку. У період з середини квітня, коли все починає квітнути, і до кінця травня, найкрасивішою ділянкою саду вважається березовий гай, а також алея квітучих магнолій. На початку літа відвідувачів саду захоплює розарій, в якому зібрано багато видів троянд, що квітнуть у всій своїй красі.

Ботанічний сад розташовано на території площею 117 гектарів, тут навіть створені ділянки для закоханих пар. Романтичні побачення можна проводити в гірському саду, під арками з ліан, бузку та інших рослин, запашних навесні. Поруч із їх чарівним цвітінням можна створити чудові фото, щоб зберегти незабутні романтичні моменти. В цілому, на території ботанічного саду можна знайти велику кількість різноманітних рослин з усього світу. Наявність рідкісних рослин, які зустрічаються тільки в цьому ботанічному саду, здивує кожного любителя флори.

Розташування саду та його природні властивості

Особливість даного ботанічного саду полягає в тому, що він знаходиться практично в центрі міста, а це не може не дивувати, з огляду на його величезну територію. Привабливий природний ландшафт в поєднанні з виразним рельєфом чудово доповнює річка Дніпро. Сад розташовано на піднесеному плато, яке викликає захоплення наявністю численних глибоких балок та схилів, що мають різний ступінь крутизни. Таке поєднання робить територію дуже мальовничою. На східному схилі з боку річки, внаслідок ерозійних процесів, в деяких місцях утворилися практично вертикальні обриви. Близько території саду знаходиться Видубицьке озеро, яке є затокою річки Дніпро, і займає площу приблизно в 30 гектарів. В саду багато ділянок, які дивують своїми архітектурно-естетичними властивостями.

На території ботанічного саду створена заповідна зона, яка включає ботаніко-географічні ділянки та ландшафтні комплекси. На них зростає рослинність, яку привезли з різних регіонів України. Заповідна зона знаходиться далеко від основних входів в ботанічний сад, а тому тут завжди менше відвідувачів. Велика частина території включає рослини з України. Решта розбита на ділянки з рослинами з Далекого Сходу, Криму, Уралу і Сибіру, Середньої Азії та інших регіонів планети. Також тут знаходиться дендрарій з деревами та чагарниками, що ростуть в країнах колишнього СНД.

Дендрарій Ботсаду

Особливістю дендрарію вважають сад бузку, що включає 1000 кущів, висаджених на території в 1,7 гектара. У період цвітіння бузку ця ділянка перетворюється в незвичайну красу, завдяки якій про нього знає вся країна. Біля пагорба є невелика долина, в якій висаджені магнолії. Ще в дендрарії посаджені фруктові дерева, такі як абрикоси та різні види яблунь. У період цвітіння цих дерев вся ділянка ніби вкривається кольоровим килимом в ніжних тонах.

Таким чином кожен, хто відвідає ботанічний сад, обов’язково знайде для себе ділянку, яка здивує його і залишить багато незабутніх вражень. Попри те, що він розташований майже в центрі міста, в годину пік сюди важко дістатися громадським транспортом. Щоб не витрачати багато часу на дорогу, міні готель, розташований недалеко від ботанічного саду, буде кращим варіантом. У цьому випадку ви не будете залежати від транспорту та зможете відвідати сад в будь-який час.

Бронь Online