М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Музей Пирогово: етнічна архітектура під відкритим небом

У кожній частині України у місцевого населення існували свої традиції та звичаї, які з плином часу змінювалися сучаснішими. Акуратні міні-готелі, модні розваги, красиві історичні вулиці дозволяють відчути атмосферу міста, а ось дізнатися про те, як жили всі етнографічні райони країни можна в унікальному комплексі-музеї народної архітектури та побуду (Пирогово).

Навіщо їхати в Пирогово

Національний музей розташовується на околиці Голосіївського району Києва, тому при бронюванні готелю в центрі, доведеться витратити трохи часу, щоб сюди дістатися. Знаходиться комплекс біля однойменного селища, від якого і походить його назва. Площа музею просто неба становить трохи більше 133 гектарів; на його території знаходиться понад 300 експонатів архітектури, які розповідають відвідувачам про те, як жили люди в типових селах в різних частинах України.

У комплексі цікаві не тільки будівлі, які виконані з максимальною точністю згідно з документами, а деякі і перенесені з сіл, а й величезна кількість предметів побуту, знарядь праці, меблів, одягу, музичних інструментів, тощо. Всі ці експонати використані при оформленні будинків, храмів, майстерень.

Свята та фестивалі

Практично кожні вихідні з квітня по жовтень в комплексі проходять тематичні свята. Виставка дитячих малюнків, вернісаж художників, фестиваль борщу, українських бойових мистецтв, свята хліба, трійці, яблучного Спаса — це далеко не весь перелік подій, які регулярно готує Пирогово для своїх відвідувачів.

Знайомство з історією

На вході гостей зустрічає дерев’яний млин, яка символізує той період, коли практично всі будівлі були виконані з даного матеріалу. Далі по дорогах комплексу розташовані споруди періоду дерев’яної архітектури. Особливо цікаві церкви, оскільки саме при будівництві релігійних будівель з дерева були створені справжні шедеври.

Гуляючи по Пирогово можна побачити відмінність в хатах різних верств суспільства і те, як виконано зовнішнє й внутрішнє оздоблення приміщень. При уважному вивченні видно як сильно відрізнялися житлові та громадські будівлі від регіону до регіону. Одного дня досить для вивчення всього комплексу, тому не важливо в якому районі Києва ви забронювали готель.

Прогулянка по унікальному комплексу

Пирогово створено для неспішних прогулянок. Тут можна провести цілий день, розглядаючи інтер’єри будинків, шкіл та храмів. Сільські споруди стали сусідами луків та лісів, де можна влаштувати пікнік. І не поспішайте повертатися в свій готель в Києві, поки не скуштували місцеву автентичну кухню. Смачний хліб, свіжі місцеві сири, приголомшливий борщ та інші відмінно приготовані страви порадують зголоднілих після прогулянки туристів. Раніше заклади, де подавали їжу і напої, називалися трактирами, кулішницями та шинками — оформлені вони також в стилі давнини.

Не забудьте покататися на конях і спробувати свої сили в гончарному мистецтві. Тут відкриті не тільки гончарні, а й інші майстерні, що спеціалізуються на тому чи іншому виді діяльності: різьблення по дереву, плетіння, інші народні промисли.

У музейному комплексі також можна побачити більш сучасні споруди 60-70 років минулого століття. Це вже звичні погляду людині будівлі, які і зараз можна зустріти в сільській місцевості.

Бронь Online