М. "Палац Україна", вул. Є. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Найстаріші пам’ятки Києва, які варто відвідати

Київ — стародавнє місто, протягом всієї історії на його території відбувалося безліч воєн, погромів і пожеж. Це не могло не позначитися на збереженні найстаріших історичних місць, яких зараз залишилося не більше десятка. Завчасне бронювання готелів дозволить організувати повноцінний культурний відпочинок, оглянути всі знакові пам’ятки, і прогулятися по історичних вулицях міста. Туристів, охочих зупинитися в самому серці столиці, приємно здивують готелі Києва: ціни на номери, сервіс і інтер’єр.

Старовинний Софійський собор

«Повість минулих часів» говорить, що собор був закладений в 1037 році. Це найстаріша споруда, що дійшла до наших днів. Звичайно, собор неодноразово піддавався реставраційним роботам, він пережив навіть перебудову в 17-18 столітті, після якої став уособленням стилю українського бароко. Однак все це не заважає споглядати дивовижні справжні стародавні мозаїки і фрески 11 століття, стінопис 17-18 ст., відкриту давню кладку і багато іншого.

Оскільки в 1990 році собор поповнив список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, в ньому не проводяться богослужіння. Його двері відкриті для відвідувачів, а оскільки він знаходиться в центрі міста, недалеко можна забронювати готель з комфортабельними номерами.

Успенський собор в Лаврі

Успенський собор заклали в 1073 році, і саме він став прообразом усіх храмів Русі. Він зачаровував мирян і знать своїм простором, сяйвом золотих куполів і чудесами, що відбувалися на його території. Також Успенський собор став усипальницею київських князів і частиною Києво-Печерської Лаври.

За свою історію він руйнувався 6-7 разів, після чого ретельно відновлювався. Під час Другої світової війни собор був підірваний німецькими окупантами, і фактично повністю знищений. Лише в 2000 році він був до кінця відновлений, а стіни собору досі розписують. В пішій доступності від цієї древньої будови розташовані всілякі готелі Києва. Забронювавши однин з них, можна без поспіху оглянути головні православні святині.

Найстаріший пам’ятник

Монумент святому Володимиру, який вважається неофіційним символом міста, був споруджений в 1853 році, що робить його найстарішим пам’ятником столиці. Вважається, що саме на території парку князь Володимир Святославович здійснював хрещення киян. У 1895 році організували підсвічування хреста в руках Володимира. З деяких готелів центральної частини Києва відкривається прекрасний вид на монумент. Його згадують в романі Михайла Булгакова «Біла Гвардія», де сам пам’ятник описується як «величезний», а хрест — осяяний в чорній гущі небес.

Найстаріші житлові будинки

На вулиці Костянтинівській в кінці 17 століття був побудований будинок для російського царя Петра I. Споруда досі має ім’я царя, хоча не існує документального підтвердження його перебування всередині. Спочатку це була садиба, але з 1791 по 1803 року тут діяв «смиренний будинок», де тримали людей з психічними захворюваннями та пияків. У 70-х роках минулого століття він був повністю відреставрований, і зараз тут знаходиться музей історії київської благодійності.

  • На Спаській вулиці знаходиться «Будинок Мазепи», побудований також в кінці 17 століття. Нині він працює як музей гетьманства.
  • На Контрактовій площі стоїть непримітний будинок, що будувався для дворян Вишневських приблизно в 1798 році.
  • «Будинок Житницького» відомий тим, що в ньому жив і творив Тарас Шевченко. Споруду побудували в 1847 році, і зараз двері будинку відчинені для відвідувачів. Тут функціонує літературно-меморіальний будинок-музей імені знаменитого поета.

Цікаво, що багато прибуткових будинків, побудованих в 19-20 століттях, зараз використовуються як готелі, де можна зняти номер в Києві, в його центральній частині.

Бронь Online