Цікаві історичні, туристичні місця Києва, потрібно пройти пішки, щоб насолодитися краєвидами та зануритися в їх атмосферу. Забронювати сімейний номер можна в центрі міста, що дозволить планувати зручний маршрут для прогулянки з близькими.
Як правильно побудувати маршрут, щоб не блукати лабіринтом вуличок, не намотувати зайві кола? Пропонуємо кілька готових маршрутів, що включають основні місця столиці, які варто відвідати.
Уздовж Дніпра
При благоприємній погоді можна прогулятися по набережній вздовж річки від Поштової площі до Дарницького моста. По дорозі зустрінуться прекрасні види, парки, музеї, велика кількість пам’яток, серед яких:
- Володимирська гірка – парк в центрі столиці займає площу більше 10 га, має три рівні. У ньому знаходиться пам’ятник Володимиру Великому – один з найбільш старих скульптурних пам’ятників столиці, Михайлівський монастир, скульптури столичних майстрів.
- Арка Дружби народів – в її складі 3 елементи: райдужна арка, бронзова і гранітна скульптури, які відображають трудящих і сцену Переяславської ради.
- Маріїнський парк – в межах парку знаходиться палац, зведений за указом імператриці Єлизавети. Є оглядовий майданчик, з якого відкривається захоплюючий вид на річку і місто на її лівому березі.
- Аскольдова могила – тут за легендою похований київський правитель Аскольд. Це місце входить в парковий комплекс.
- Парк вічної слави – в парку площею понад 18 га розташовані меморіали на честь жертв голодомору.
- Києво-Печерська Лавра – найстаріший монастир, комплекс церков, заснований у 1051 році, має статус історичної пам’ятки.
- Музей Другої світової війни і Батьківщина-мати – ще одне місце на правому березі Дніпра, яке не слід оминати увагою. Тут розташовані меморіальний комплекс, монумент-скульптура, національний музей, парк.
Андріївський узвіз – Софіївська площа – Майдан Незалежності
Андріївський узвіз – вулиця-музей, яка очолює пішохідні маршрути. Цей шлях з’єднує Верхнє місто і Поділ. Неширока мощена вуличка зберегла історичну атмосферу, яка надає їй дивовижної краси. Тут розташовується будівля, зведена в традиціях британської готики – замок Річарда Левове серце. Фасад будинку прикрашений елементами фортечних споруд. Серед них вежі, шпилі, зубчасті навершя стін. За легендою в цьому будинку живуть примари, стогони яких чутно вночі або в негоду.
Піднімаючись по вулиці, потрапляєш через Андріївську церкву та Михайлівський собор на Софіївську площу. На ній стоїть величний Софійський собор, зведений в стилі українського бароко, який датується першою половиною 11 століття. Унікальність будови в тому, що всередині собору залишилися справжні мозаїки, стінописи, фрески. Це перший пам’ятник архітектури країни, який доданий до всесвітнього списку спадщини ЮНЕСКО. Колись Софіївська площа була полем за міськими стінами, зараз же це центр міста.
Майдан Незалежності, в центрі якого знаходиться монумент незалежності України: 52-х метрова колона з фігурою дівчини Оранта на ній, виконані в стилі бароко та ампір. Висота пам’ятника – 62 метри.
Лядські ворота – збережена з давніх часів брама колись вела в княжу частину міста. Ворота були частиною єдиної оборонної системи міста за часів Ярослава Мудрого.
Хрещатик – головна вулиця столиці довжиною в 1,3 км існує з 17 століття. Зараз це один з бізнес-центрів столиці, проте будівлі, розташовані на вулиці, зберегли архітектурні особливості, стилі минулих століть. Можна забронювати готель в Києві в одному з центральних районів, щоб відпочити з комфортом після дня повного вражень.
За один день столицю не обійти, але вибравши один з маршрутів, можна ознайомитися з основними визначними місцями, зануритися в неперевершену атмосферу міста.