М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

ТОП-5 місць обов’язкових для відвідування, якщо ви вперше в Києві

Столиця України — місто з багатою історією. Хоча зараз центр і спальні райони поповнюють багатоповерхівки та офісні споруди, тут ще залишилися місця, які переносять людину в іншу епоху.

Головні пам’ятки

Київ багатий на красиві парки, музеї, храми та інші пам’ятки, але є кілька місць, які обов’язково потрібно відвідати тим, хто вперше приїхав до столиці України. Щоб було зручніше оглядати головні визначні пам’ятки, найкраще забронювати готель в центрі міста — так можна заощадити багато часу.

Центр міста

Прогулянку по місту можна почати з Хрещатика — головної вулиці столиці протяжністю 1,3 км. Вона проходить через площу Незалежності, а закінчується на Європейській площі, поруч з мальовничим пам’ятником — Аркою Дружби Народів, і прекрасними площадками з панорамами на Дніпро і Лівий берег Києва.

У вихідні та святкові дні Хрещатик стає повністю пішохідною зоною, що особливо зручно для огляду пам’яток історії. Тут розташовано безліч будівель 19 століття, в деяких з них облаштовані ресторанчики, міні-готелі — Київ славиться гостинністю, яку можна оцінити, відвідавши численні заклади центру міста. У безпосередній близькості від головних вулиць розкинулися парки, кожен з яких особливий. Наприклад, ви зможете відвідати мальовничий Хрещатий парк, звідки відкривається приголомшливий краєвид на Дніпро і Володимирський узвіз.

Маріїнський парк

Продовжуючи прогулянку по Хрещатому парку вздовж паркової дороги, ви вийдете до прекрасного Маріїнського палацу. Створення однойменного парку датується кінцем 19 століття — це унікальний пам’ятник паркової архітектури. Місцевими алеями приємно прогулюватися як влітку, так і взимку — тут надзвичайно красиво. Безліч пам’ятників, фонтанів, панорамні площадки і дерева різних порід прикрашають парк, роблячи його улюбленим місцем для відпочинку місцевих жителів і туристів.

Києво-Печерська Лавра

Після прогулянки по центру міста потрібно відразу ж відправлятися до головної пам’ятки столиці — Києво-Печерської Лаври. Вона розташована недалеко від Маріїнського парку — дістатися до святині можна громадським транспортом за 10 хвилин.

Монастир засновано в 1051 році, після чого, завдяки князям, він постійно розростався і добудовувався: на подарованих землях будували храмові комплекси, наймали кращих художників для оформлення залів. Печери Лаври зберігають мощі святих, а також могилу Петра Столипіна. Києво-Печерська Лавра входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Батьківщина мати

Продовживши дорогу від центрального входу в Лавру ви не зможете не помітити величну статую. Монумент, що відзначає перемогу у Великій Вітчизняній війні, вражає своїми розмірами і силою. Висота пам’ятника від п’єдесталу становить 62 метри. На висоті 36 і 62 метрів періодично відкриті оглядові майданчики. Весь меморіальний комплекс «Батьківщина Мати» розташовано на 10 гектарах. Крім скульптур, для туристів тут відкрито відвідування музею історії України у Другій Світовій війні.

Андріївський Узвіз

Андріївський узвіз з’єднує Верхнє місто і Старий Поділ, є історичною частиною міста. Тут розташовані найрізноманітніші готелі Києва: від п’ятизіркових до невеликих домашніх апартаментів. Зараз цю місцевість заведено вважати вулицею-музеєм. У будинках-музеях, розташованих на ній, колись працювали великі діячі мистецтва (Булгаков, Кавалерідзе). Сьогодні тут проводять етнічні ярмарки. На вулиці розташована Андріївська церква, кілька театрів, музеїв, і просто неймовірна кількість визначних пам’яток.

Прекрасно обладнані готелі Києва, особливо в його центральній частині, — це ще одна перевага міста. Безліч з них розташовуються в старих відреставрованих будівлях, які також можливо вважати частиною історичної спадщини столиці.

Бронь Online