М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Все, що ви хотіли знати про Києво-Печерську лавру

Кожен житель України чув про Києво-Печерську лавру, проте багато хто не те щоб не бачили цього місця, але навіть практично нічого про нього не знають. Сьогодні це одна з найважливіших святинь православної церкви, яка була ще в Київській Русі в 1051 році. Даний монастир заснував Ярослав Мудрий спільно з монахом Антонієм. Пізніше монастирю було даровано плато над печерами, де і побудували кам’яні храми, що дійшли до наших днів. Статус лаври було присвоєно монастирю тільки більш ніж через 600 років. Ділиться він на Верхні та Нижні лаври.

Сучасна Лавра

Монастир був закритий в період з 1961 по 1988 рік. Тільки до 1000-річчя хрещення Київської Русі він був відновлений і до складу увійшли дальні печери. Сьогодні Нижня частина монастиря відноситься до Української церкви, а верхня до Києво-Печерського заповіднику. Серед визначних пам’яток монастиря можна виділити наступне:

●        Успенський собор. Він був спроектований і побудований грецькими майстрами. Якщо вірити легенді, Богородиця звернулася до майстрів з таким проханням, надавши золото, необхідне для будівництва, і обриси майбутнього храму, вказавши їх на небі. Під час німецької окупації собор був підірваний і відновлений тільки на своє 950-річчя.

●        Шапочка Марка печерника. За життя святий був могилокопачем, а його головний убір сьогодні вважається реліквією. Він важить 4 кілограми, тому що зроблений з металу і має цілющі сили. Після молебню парафіяни одягають шапочку, так як вважається, що вона вбирає негативну енергетику, прибирає наведену порчу або пристріт, а натомість наповнює людину очищеною енергією.

●        Чудотворні ікони. Копію найціннішою святині “Успіння Божої Матері” можна споглядати над царськими вратами, які розташовані в Хрестовоздвиженському храмі. На жаль, оригінал цього нерукотворного образу давно загублений. Але є оригінальний образ Богородиці, створений прямо в Лаврі. Вважається, що обидва образи зцілюють від недуг і захищають від негараздів.

●        Мироточиві глави. В церкві, яка розташована під землею, в срібних ємностях спочивають два черепа. Особливість даної реліквії в витіканні миро,що зцілює від багатьох недуг. Для цього віруючим досить намазатися витікаючим миро. Коли Лавра була закрита, а глави були передані в музей, вони перестали мироточити. Але коли їх знову повернули на місце після відновлення Києво-Печерської лаври, вони знову стали мироточити.Таким чином, Києво-Печерську лавру можна назвати однією з найважливіших пам’яток Києва. Перебуваючи тут, в свою культурну або паломницьку програму обов’язково внесіть відвідування цього монастиря. А щоб довго не добиратися і не залежати від громадського транспорту, рекомендується міні готель в Києві , розташована в центрі. Це обумовлено тим, що крім Лаври ви легко відвідайте безліч інших визначних пам’яток, які заслуговують на увагу. Тому номер в готелі краще бронювати заздалегідь, так як за фактом вільних місць може не виявитися, що зіпсує все враження про поїздку до столиці України.

Бронь Online