М. "Палац Україна", вул. Е. Коновальця, 3 - (067) 830 50 50 вул. Клінічна, 23-25 - (096) 204 78 79, Апартаменты - (067) 506 55 31

Батьківщина-Мати та музей ВВВ

Київ здатний здивувати своїх гостей не тільки чарівними вулицями, прекрасними ресторанами та оригінальними кафе, а й пам’ятками з музеями. Щоб відвідати хоча б частину основних визначних пам’яток, краще планувати поїздку до столиці України хоча б на 5-7 днів. До речі, відмінним місцем для розміщення стане затишний міні готель з основним набором послуг для туристів.

У Києві є кілька історичних місць і музеїв, присвячених Великій Вітчизняній війні. Цей період став одним з головних в історії України останнього століття. З ним пов’язані величезні людські втрати, неймовірні зусилля й відвага всього населення. У ті чотири роки відбулося багато подій, про які повинен знати кожен, щоб пам’ятати про те, що мир потрібно зберігати, і до нього треба прагнути.

Музей ВВВ — це грандіозний комплекс, присвячений ветеранам та їх відвазі. Його заснували в 1981 році. Для розміщення комплексу змінили рельєф Печерських пагорбів. На його території височить монумент Батьківщина-Мати — символ перемоги над загарбниками.

Територія комплексу

Це найбільше в країні місце, присвячене подіям Великої Вітчизняної війни. Тут зібрана величезна експозиція, встановлено кілька пам’ятників героям того часу. На території розташовані:

  • музей;
  • монумент Батьківщина-Мати — один з найбільших у світі;
  • майданчик з Алеєю, де позначені міста та виставлені скульптури військової тематики;
  • чаша “Вогонь Слави”;
  • виставка бойової техніки та військових споруд;
  • експозиції, присвячені війні в Афганістані та інших країнах.

У відвідувачів комплексу також є можливість опинитися всередині транспортного літака, вертольота та реактивного винищувача.

Батьківщина-Мати

Меморіал з постаментом мають висоту в 164 м (102 м — постамент і 62 м — монумент). Його встановили за допомогою спеціального пристрою, а для виготовлення використовували особливу нержавіючу сталь. Конструкція розроблена таким чином, щоб не допустити деформації та забезпечити стійкість до впливів навколишнього середовища.

Меч знаходиться на три метри нижче хреста дзвіниці Києво-Печерської Лаври, на чому наполягли священики.

На 37-му метрі статуї розташовано оглядовий майданчик. Щоб потрапити на нього доведеться скористатися спеціальним ліфтом, що вміщує всього декілька чоловік. Однак можливо опинитися ще вище — на піку щита, а це вже 95-ий метр статуї. Туристам слід враховувати, що зробити це можна далеко не завжди, тому що у вітряну погоду це досить небезпечно.

Монумент не тільки вважається символом перемоги та пам’яті про тих, хто боровся за країну під час війни, він також особливий з огляду на інженерну думку. Крім того, є безліч легенд, що огортають цей пам’ятник.

Експозиція музею

На п’яти квадратних кілометрах розташовано 16 залів, в яких розміщено понад 15 тисяч експонатів, присвячених ВВВ. Експозиція зібрана в 1995 році, в її основу лягли події, що відбувалися в Україні під час війни. Хронологічний порядок розміщення фактів дозволяє краще зрозуміти, що відбувалося в ті страшні часи, оцінити внесок людей, простежити шлях, яким вони пройшли, дізнатися про героїчні вчинки та інші події.

Площа всього комплексу складає 10 га, обійти його за один день досить складно, тому виділіть 2 дні, щоб неспішно оглянути експозицію, пройтися по Алеї та побачити всі експонати. Щоб відпочити, зніміть міні готель в Києві недорого, відновіть сили та рушайте в подальшу подорож по прекрасній столиці України!

Бронь Online